Квіти

Правила догляду за антуріумом туренза

Антуріум Туренза – представник сімейства ароїдних рослин, який у природному середовищі зростає в тропічних південноамериканських лісах. Якщо є бажання вирощувати цей яскравий квітка у себе вдома, слід знати про те, що його сік містить отруту, який при попаданні на шкіру викликає серйозну реакцію. В іншому, вирощування цього виду антуріума не представляє особливої складності, якщо ознайомитися зі специфікою оригінального рослини і дотримуватися необхідних правил по догляду за ним.

Антуріум Туренза – опис

Ця різновид ароїдних також називається антуріум Андре. Він належить до вічнозелених багаторічників. Листя щільні, глянцеві, злегка зморшкуваті, темно-зеленого кольору, мають форму широкого ланцета. Довжина листя може досягати тридцяти сантиметрів. Квітки великі, плоскі, овальні, із закругленими краями, схожі на серце, всередині містять довгі жовті суцвіття, по вигляду нагадують кукурудзяні качани. Антуріум Андре відрізняється яскравим забарвленням при цвітінні: червоно-малинові квіти завжди створять атмосферу свята і затишку, а коли рослина відцвітає, на ньому можна спостерігати появу круглих помаранчевих плодів.

Як і всі представники ароїдних, антуріум Туренза має повітряною системою коренів: це означає, що його корені можуть існувати як у землі, так і на відкритому повітрі. Характерна його особливість – “викидання” частин кореневої системи назовні, так як у природі ця рослина – епіфіт – чіпляється за допомогою корінців до інших більш високим і великим деревам і квітам.

Як виростити Антуріум Туренза будинку

Якщо догляд в домашніх умовах і вирощування квітки здійснюються правильно, квітникар завжди буде радіти красі екзотичної рослини. Придбати його можна в магазині і як можна швидше пересадити в більш підходящу ємність з поживним грунтом, або взяти відросток і виростити його самостійно. Другий варіант – більш трудомісткий, але і цікавий: кожен день, доглядаючи за маленьким відростком, можна спостерігати, як він поступово перетворюється в шикарне південна рослина.

Розмноження Антуріума Туренза

Для правильного вирощування антуріума слід знати про те, якими способами він може :

  • листовим;
  • насінням;
  • повітряно-кореневим методом;
  • живцюванням (частіше з допомогою бічних гілок);
  • діленням куща на частини (принцип, аналогічний черенкованию).

В домашніх умовах саме живцювання є найбільш надійним способом розмноження, так як приживлюваність відростків в даному випадку майже стовідсоткова. Головне – правильно вибрати часовий проміжок для процедури. Фаза цвітіння – не кращий метод для того, щоб піддавати культуру такої маніпуляції: якщо рослина не загине, то довго буде чахнути і хворіти, скидаючи листя. Оптимальний час для розмноження і пересадки – осінь, зима або, в крайньому випадку, рання весна – до того, як квітка почне формувати бутони.

Поділ кущика полягає в тому, щоб акуратно розділити вже розрослися частини із збереженням точки зростання кожної. Їх потрібно розсадити за різними горщикам, а через рік є ймовірність, що вони вже зацвітуть. Можна взяти тільки держак збоку, так як він буде рости і розвиватися ще більш активно. Вилучати його з горщика з коренем не слід, так як він дуже крихкий і точно обламається. Найкраще – акуратно відламати гілочку від основного квітки як можна ближче до нижньої частини, з захопленням декількох коренів, які в майбутньому забезпечать зростання.

Після висаджування живців на землю їм знадобиться міні-тепличка, під якою їх потрібно тримати протягом місяця, помірно поливаючи.

Держак також допускається і відрізати, дотримуючись довжину від п’яти до семи сантиметрів, після чого він просушується з метою профілактики грибкових інфекцій. Не чекаючи появи корінців, його слід висадити в родючу землю, яка повинна бути правильно скомпонована. Наприклад, грунт для орхідей, пісок або зволожений сфагнум, і тоді укорінення відбудеться швидко.

Грунт для Антуріума Туренза

Що стосується характеристик грунту в цілому, важливо, щоб вона відповідала наступним критеріям:

  • обеззараженность -краще всього набувати землю у спеціалізованих магазинах, а після коригувати її складу;
  • рихлість – для досягнення м’якості і “легкості” землі з оптимальним вмістом поживних речовин застосовуються сфагнум, волокна кокоса, подрібнену кору (бажано хвойних порід), трохи керамзиту і битих глиняних черепків.

Освітлення і полив Антуріума Туренза

Виставляючи горщик з антуріумом на підвіконня, слід враховувати, що він не любить достаток прямого сонячного світла, так як в природних умовах росте на нижніх рівнях південноамериканських джунглів, в затіненні більш великих рослин і дерев. Тому краще всього розмістити його:

  • на північно-сході;
  • сході;
  • заході;
  • північно-заході.

Найкраще квітка сприймає помірне розсіяне освітлення і півтінь, а при недоліку природного світла рекомендується використання денних ламп. Оптимальний температурний показник – двадцять-двадцять п’ять градусів зі знаком “плюс”, а якщо він буде нижче вісімнадцяти градусів, зростання антуріума, зазвичай, сповільнюється. Зимовий час – період спокою для квітки, і 15-16 градусів кімнатної температури для нього оптимальні, так як сприяють утворенню бутонів і інтенсивного цвітіння навесні.

Воду для поливу Антуріума бажано використовувати профільтровану або добре прокип’ячену. Полив водопровідною водою допускається, але з додаванням лимонного соку або пари крапель оцтової кислоти. Під час вегетації поливати рослину слід відстояною водою кімнатної температури – кожен раз після того, як верхній шар землі злегка підсохне.

Взимку водні процедури скорочуються, проте обприскування не завадить проводити і взимку, щоб уникнути появи на квітці пилу. У спекотний час можна поставити поруч з антуріумом додаткову ємність, наповнену водою – в цілях підтримання достатнього рівня вологості. Також підійде і широкий піддон, на якому буде розкладений зволожений водою керамзит.

Підгодовувати Антуріум Туренза слід, починаючи з вегетаційного періоду, з інтервалом від двох тижнів до 21 дня. Як правило, використовуються готові суміші для орхідеї. Щоб квітка не “старів” і завжди виглядав здоровим і декоративним, його слід пересаджувати щороку до того, як йому виповниться п’ять років. Надалі пересадка проводиться по мірі необхідності.